Анісова горілка - рецепт приготування в домашніх умовах
Приготування цього напою, на відміну від однойменної настойки, вимагає розвиненого почуття пропорції і неабияких знань в філігранному мистецтві дистиляції.
Перше якість необхідно для визначення співвідношень численних інгредієнтів, які використовуються в цьому самобутньому алкоголі.
Друге - для грамотного здійснення повторної перегонки, обов'язкової після настоювання рослинних компонентів на спиртовій основі. До слова сказати, остання обставина в застосуванні не досить поширена.
Склад анісової горілки
Відповідь на питання: «з чого роблять анісову горілку?» При всій простоті, аж ніяк, не однозначний. Крім, власне, анісу (як зірчастого, так і звичайного) до складу напою можуть входити: фенхель, кмин, кориця, лакрица, ваніль, м'ята, лимонна цедра, гвоздика, імбирний корінь, коріандр, корінь фіалки, сіль, цукор і навіть мед .
Рецепт анісової горілки
Якщо ви хочете отримати щось, максимально наближене до першовитоків, радимо використовувати добре очищений зерновий самогон. Якщо ж питання автентичності для вас особливої ролі не грає, можете використовувати будь-яку іншу основу: цукровий або фруктовий дистилят, звичайну горілку або навіть розведений до 45 градусів харчовий спирт. Пропорції і склад також можна варіювати. Все залежить від того, чи любите ви насичений смак анісу (а-ля дитяча мікстура від кашлю) або ж віддаєте перевагу задовольнятися легким натяком на присутність цих прянощів; чи ви є любителем фенхеля і солодки або кмину і м'яти; віддаєте перевагу ви солодкуватому алкоголю або цінуєте в ньому наявність солоноватого присмаку (при цьому, слід пам'ятати, що сіль слід класти разом з іншими інгредієнтами, а мед або цукровий сироп - додавати після перегонки).
Базовий список інгредієнтів
Самогон (45-50 градусів) - 2,5 л
Вода - 2,5 л
Аніс звичайний - 2 ч. л.
Подрібнений аніс зірчастий - 3 шт.
Кмин - 1 ч. л.
Імбир - 1 ч. л.
Гвоздика - 15 шт.
Фенхель - 2 ч. л.
Подрібнена кориця - 1/2 палички.
Метод приготування
Прянощі засипати в скляну банку, залити самогоном, закрити щільною кришкою і залишити на 10 днів у прохолодному темному місці (тільки, не в холодильнику). Після закінчення зазначеного терміну, рідину ретельно відфільтрувати, розвести водою в пропорції один до одного і пропустити через дистилятор, відбираючи середню фракцію. Напій можна розбавити водою, а можна вживати в первинному вигляді.
Як пити анісову горілку
Перш за все, нас напій зарекомендував себе як чудовий аперитив. Знову ж таки, з огляду на його чудові травні властивості, можна вжити чарочку-другу злегка охолодженої анісової і після рясної трапези. Що ж до безпосереднього застілля, то, на думку поціновувачів напою, він є майже універсальним. Так, підходящої закускою в цьому випадку вважаються: сири і морепродукти, холодні м'ясні закуски і гарячі м'ясні страви, солодка випічка та свіжі фрукти. Єдина умова - любов до більш, ніж специфічного смаку анісу.
|