Домашній вермут максимально наближений до справжнього мартіні
Вермути подобаються мільйонам людей по всьому світу. Навіть якщо ви вважаєте, що ніколи не чули про подібний спиртному, це не так, тому що легендарний мартіні теж відноситься до вермутам. Далі я розповім, як приготувати аналог мартіні в домашніх умовах, використовуючи вино, трави, спирт і цукор. Смаком імітація близька до оригіналу.
Технологія виробництва вермуту. Всі вермути роблять за одним принципом. Спочатку входять в рецептуру трави настоюють приблизно тиждень на спирті (зазвичай виноградному). Отриману есенцію фільтрують і змішують із заздалегідь приготованим вином (освітленим, витриманим). Потім додають цукор або сироп, іноді ще чистий спирт для підвищення міцності. Потім вермут нагрівають до високої температури, охолоджують, фільтрують і розливають в пляшки. Після витримки він готовий до вживання.
При однаковій технології у кожного виробника виходить вермут з неповторним смаком. Вся справа в складі і пропорціях трав. У деяких рецептах використовується більше 200 різновидів. У домашніх умовах список буде скромніше, але експериментуючи зі складом (головне не забути додати полин) і кількістю, ви можете зробити унікальний вермут.
Раджу заздалегідь обзавестися кухонними вагами, щоб точно відміряти вагу трав. Склянки, ложки, чарки в цьому випадку не допоможуть.
Складові:
вино (біле або червоне) - 1 літр;
цукор - 50-150 грам (необов'язково);
горілка (спирт 40-45%) - 250 мл;
сушена полин (суцвіття або верхні листочки) - 3 грама;
тисячелетнік (квітки або трава) - 4 грами;
кориця (в паличках) - 3 грама;
кардамон - 2 грами;
шафран - 1 грам;
мускатний горіх - 1 грам;
ромашка - 2 грами;
листя перечневий м'яти - 2 грами;
лимонна цедра - 2 грами;
фенхель - 1 грам.
Зі складу трав'яного настою можна виключити будь-які трави крім полину,полин формує характерний смак вермуту. Бажано додавати альпійський полин, але знайти в наших краях складно, тому для заміни підійде звичайна гіркий, який продається в аптеках. Решта трави продаються на ринках, в супермаркетах і аптеках.
Краще використовувати недороге сухе вино, можна домашнє. Традиційно вермути робляться з вин білих сортів, але вже кілька років в Європі популярні червоні, навіть з'явилося поняття «каталонський стиль», що описує вермути, приготовлені з червоного вина.
Кількість цукру залежить від смакових уподобань і виду вина (сухого, напівсухого чи солодкого). У будь-якому випадку раджу додати хоча б 50 грам, щоб готовий напій не був занадто гірким.
Для більшої схожості з оригіналом бажано використовувати не горілку, а виноградний спирт, коньяк, чачу або граппу. Самогон - крайній варіант.
Класичний рецепт домашнього вермуту (мартіні)
1. Корицю і кардамон розчавити дерев'яною качалкою. Всі трави додати в банку для настоювання. Залити горілкою або спиртом, перемішати.
2. Закрити банку кришкою. Поставити на 10-14 днів в темне місце з кімнатною температурою, раз на добу збовтувати.
3. Готовий трав'яний настій профільтрувати через 2-3 шари марлі, трави добре віджати. Перед змішуванням витримати рідку частину 2-3 години в щільно закритому посуді до появи осаду.
Приготовленої есенції вистачить на 2 літри вермуту. Далі ми використовуємо тільки половину. Рецепт складений саме так, тому що відміряти і настоювати меншу кількість трав дуже складно.
4. Перелити вино в емальовану каструлю. Додати 125 мл трав'яної настоянки і цукор. Перемішати.
Якщо напій вийшов занадто гірким, можна додати більше цукру або спирту.
5. Нагріти суміш до 60-70 ° C, періодично помішуючи. Потім зняти з плити і охолодити до кімнатної температури. При появі осаду профільтрувати.
Нагрівання (стабілізація) - обов'язковий етап в промислової технології виробництва вермутів, завдяки якому трав'яна есенція і цукор краще розчиняються у вині.
6. Розлити готовий домашній вермут в пляшки для зберігання, герметично закрити пробками. Витримати напій в холодильнику або підвалі мінімум 15-20 днів для стабілізації смаку (чим довше, тим краще). Оптимально - 2-3 місяці.
Джерело: http://alcogradus.at.ua |