Настоянка горілки на журавлині
Для любителів домашніх спиртних напоїв ягоди журавлини є цінним і одночасно доступною сировиною, з якого роблять лікери, настойки і наливки, що отримали смак«клюковки». Пропоную ознайомитися з кращими рецептами настоянок журавлини на горілці, спирті і самогоні. При достатній кількості сировини з приготуванням впораються навіть початківці кулінари.
З журавлини можна зробити з будь-яких стиглих ягід, зібраних під час дозрівання, після перших морозів або навіть зтих які перезимували. Принципового значення це не має. Головне щоб плоди були незіпсованою і соковитими.
Журавлина цінується унікальною здатністю прибирати запах і пом'якшувати смак спирту. Як алкогольної основи підійде магазинна горілка, самогон і дешевий коньяк (дає дубильні нотки). Правильно приготовлена клюковка за кольором нагадує малинову наливку і легко п'ється. Хоча цей напій традиційно відносять до жіночих, багато чоловіків теж до нього небайдужі.
Класичний рецепт журавлини на горілці
Традиційний варіант приготування.
Складові:
ягоди журавлини - 250 грам;
горілка - 0,5 літра;
цукор - 1 столова ложка (за бажанням);
вода - 50 мл (за бажанням).
приготування
1. Ягоди помити, перебрати і пересипати в літрову банку.
2. Подавити журавлину дерев'яною качалкою до отримання однорідної маси.
3. Додати горілку, перемішати.
4. Закрити банку кришкою, поставити на 2 тижні в темне, тепле місце. Раз в 2-3 дня збовтувати.
5. Профільтрувати настойку через 4 шари марлі і ватний фільтр. Добре віджати макуху.
Вийде журавлинна настоянка без цукру, що має кислуватий смак. На цьому приготування можна закінчити, але якщо кислинка в смаку не влаштовує, допоможуть наступні етапи.
6. З води і цукру зварити сироп (змішати в каструлі, довести до кипіння, варити 5 хвилин на слабкому вогні, знімаючи піну), остудити до кімнатної температури, додати в настойку, перемішати. Замість цукрового сиропу можна внести рідкий мед (не варити, щоб залишилися корисні речовини).
7. Закрити банку кришкою, залишити мінімум на добу в холодильнику або підвалі. Через 30-45 днів витримки смак напою покращиться, раджу почекати.
Джерело: http://alcogradus.at.ua |