Рецепт бурбона в домашніх умовах
Перш за все, потрібно розібратися з інгредієнтами. Для приготування напою а-ля бурбон в якості основи найкраще підійде кукурудзяна та інша зернова мука або крупа, а в якості оцукрювача - будь-який сухий світлий неферментований солод. Потім, варто визначитися з співвідношенням зернових. Для цього, необхідно ознайомитися з наступними пропорціями:
-Straight Bourbon Кукурудза - 80%, кукурудзяний солод - 20%.
-Corn whiskey 1 Кукурудза - 80%, пшеничний або ячмінний солод - 20%.
-Corn whiskey 2 Кукурудза - 80%, жито - 8%, ячмінний солод - 12%.
-Rye bourbon Кукурудза - 51%, жито - 24%, ячмінний або пшеничний солод - 25%.
-Wheated bourbon Кукурудза - 51%, пшениця - 24%, пшеничний або ячмінний солод - 25%.
Далі, вода. Вона повинна складати 80% від сукупності основи і солоду. І нарешті, дріжджі. Необхідно додавати по 20 г сухих дріжджів або 100 г пресованих на кожні 10 л
Метод приготування
Кукурудзяну та інше борошно або крупу (крім пшеничного) засипати в котел і залити водою, підігрітою до температури 50-55 ° C (майте на увазі, що посудина не повинна бути заповненою більш, ніж на три чверті).
При цьому, воду лити без поспішності, постійно перемішуючи вміст ємності, щоб уникнути утворення грудок.
Підвищити температуру суміші до 70 ° C і додати в вариво 10% подрібненого солоду.
Під час подальшого нагрівання субстанції, додати пшеничне борошно або крупу при наявності такої і знову все перемішати. Далі, довести вміст котла до кипіння і проварювати протягом 2-х годин з метою отримання повністю однорідної кашоподібної маси.
Потім, зняти котел з вогню, почекати, поки майбутня брага охолоне до температури 65-67 ° C і додати весь подрібнений солод, знову все перемішавши. Ємність з масою, температура повинна становити 63-65 ° C щільно укутати в кілька шарів термостійкої тканини і поставити в тепле місце на 2 години.
При цьому, протягом першої години затор необхідно інтенсивно перемішувати через кожні 15 хвилин. Також дуже важливо не допустити охолодження суміші до температури, що становить менше 55 ° C.
Після закінчення вищевказаних двох годин, суміш в спішному порядку (щоб не прокисла) потрібно перебазувати в бродильно ємність, охолодити до температури 25-28 ° C і додати в нього дріжджі (якщо мова йде про пресованих, їх попередньо потрібно розвести в невеликій кількості води) .
Посудину з суслом, забезпечену кришкою з гідрозатвором, слід на час бродіння (від 2-х до 6-ти днів) визначити в темне, тепле і тихе місце. При цьому, температура браги не повинна виходити за рамки все тих же 25-28 ° C. Підготовка відбродившого сусла залежить від дистилятора. Якщо ваш агрегат забезпечений парогенератором, то завантажувати його можна безпосередньо з ємності. У разі ж наявності більш простого апарату, рідку складову сусла слід відфільтрувати або віджати через марлю. Наприклад, сусло переливається в марлевий мішок, заздалегідь визначений в металеве відро, потім вміст мішка ретельно і жорстко віджимається в згадану ємність, з якої рідка складова сусла відправляється прямо в перегінний куб. За традицією, частина відпрацьованої макухи варто приберегти для додавання в якості додаткової закваски в нову порцію майбутньої браги. Завантажене в дистилятор сировину піддається подвійній перегонці. Первинна дистиляція відбувається без поділу на фракції. При повторній - з'являється необхідність в відсіканні «голів» і «хвостів». При цьому, щоб уникнути ризику зіпсувати кінцевий продукт, головна і хвостова фракції повинні містити по 10% від загального обсягу дистиляту. Отриманий кукурудзяний самогон, він же - «біла собака», необхідно, згідно з американськими канонами, розбавити до 62,5 градусів. Далі, майбутній напій слід витримати в обпаленої дубовій бочці або на добре просмажене дубової трісці. Робиться це не в спеціальних погребах, а в наземних приміщеннях при природній температурі. При цьому вважається, що оптимальною тарою для старіння невеликих партій кукурузовкі а-ля бурбон є малогабаритні дубові бочки об'ємом від 10-ти до 50-ти літрів. З огляду на невеликі обсяги ємностей, в яких буде витримуватися ваш напій, для хорошого результату досить почекати 8-10 місяців (правда, деякі, особливо нетерплячі суб'єкти, стверджують, що цілком прийнятно розділити цей термін надвоє). Разом з тим, ми б радили вам проявити характер і витримати ваш напій років 2, а ще краще - 4 або всі 6 років.
Джерело: http://alcogradus.at.ua |