Рецепт холодного копчення горбуші
Люблю рибу холодного копчення, така щоб під пиво, а червона копчена риба холодним спосіб - моя слабкість. У цій статті я викладу детальний рецепт холодного копчення горбуші від засолювання, просушування, копчення і до готового продукту.
Рецепт холодного копчення горбуші
Інгредієнти на 1 кг риби:
горбуша - 1 кг.
розсіл:
вода - 1 л,
сіль - 100 г,
цукор - 15 г,
лавровий лист - 2 шт,
перець духмяний - 5 шт,
перець чорний - 10-15 шт.
Засолка горбуші
Засолка горбуші для копчення починається з підготовки риби, якщо горбуша заморожена, то її потрібно розморозити в холодильнику при температурі + 4 + 5С, промити, відрізати тушку і при бажанні голову і плавники.
Готуємо розсіл: в воду засипаємо сіль і спеції, ставимо на вогонь, доводимо до кипіння, залишаємо остигати розсіл до кімнатної температури. Після в посуд для засолювання поміщаємо рибу і заливаємо остившим розсолом, так щоб повністю покривав горбушу. Час засолювання 2-3 доби в залежності від розміру риби.
Далі, коли риба пройде процес засолювання, їй потрібно дати стекти від маринаду протягом години при кімнатних умовах, після для кращого сушіння і копчення встановити поперек в черевце сірники або зубочистки, відправити на просушку протягом 12-24 години при температурі 20-27С.
Копчення горбуші
Перед тим як почати копчення горбуші потрібно переконатися, що риба після просушування стала пружною, поверхня риби суха.
Для копчення риби я зазвичай використовую вільхову тріску, іноді з невеликим додаванням вишневої. Для початку я розганяють коптильню на повну потужність , щоб добре розгорілась, потім зменшуємо нагрів на мінімум, копчення триває від 12 до 21 годин в залежності від, розміру риби, густоти диму, бажаного прокопченя при температурі 25-32С.
При завершенні копчення, рибі потрібно відпочити під вентилятором або на протязі протягом доби, для того щоб аромати диму рівномірно розподілилися по тушці, далі, перед дегустацією з пивом, поміщаємо в холодильник на нижню полицю ще на добу.
Горбуша холодного копчення, однозначно, супер закуска до пива і як самостійне блюдо для святкового столу. Окремо рекомендую ознайомитися з рецептом холодного копчення скумбрії і коропа гарячого копчення.
Джерело: http://alcogradus.at.ua |