Сало в цибулинні
Спосіб приготування відрізняється від традиційного, зате дозволяє дуже швидко приготувати ароматне, ніжне і нереально смачне сало. Готується сало в цибулинні, завдяки чому його поверхня набуває дивовижний, дуже апетитний помаранчевий колір. Неодмінно спробуйте, не пошкодуєте!
Складові:
700-800 гр. свіжого сала
маринад:
1 літр води
2 жмені цибулиння
5 ст.л. кам'яної солі з невеликим верхом
2 ст.л. цукру
6-7 горошин запашного перцю
3-4 лаврових листки
щіпка кмину
посипання для сала:
6 зубчиків часнику
суміш перців за смаком
Щоб приготувати сало, нам все ж доведеться йти на базар за свіжим салом. Вибираємо сало з м'ясною прожилком. Також нам знадобиться цибуля, вірніше цибулиння.
Спочатку зваримо цибульний маринад. Для цього лушпиння цибулі кладемо в друшляк, промиваємо під проточною водою. Віджимаємо, кладемо в каструльку, заливаємо літром води. Кладемо сіль, цукор, лаврушку і спеції.
Звертаю увагу на те, що кількість солі слід коригувати залежно від того, яке сало купили. Якщо сало без м'ясних прожилок або їх дуже мало, то солі кладемо по рецепту (сало, більше ніж потрібно, солі не візьме). Зовсім інша ситуація, якщо в салі багато м'ясних прожилок. Як відомо, м'ясо здатне взяти багато солі, тому кількість солі зменшуємо, наприклад, замість 5-ти столових ложок, кладемо 3-4 столові ложки.
Каструльку з цибулевим лушпинням і спеціями ставимо на вогонь. А самі тим часом моєму сало, розрізаємо на два шматочки.
Кладемо сало в киплячу воду. Якщо лушпиння мало, то можемо спочатку проварити лушпиння кілька хвилин, щоб його трохи виварити, а вже потім кладемо сало.
Варимо сало в цибулинні 15-20 хвилин.
Потім вимикаємо вогонь, саме ж сало залишаємо в цибульному маринаді на 10-12 годин. При цьому сало притискаємо зверху тарілкою, щоб воно було повністю покрито цибульним відваром.
Через 12 годин дістаємо сало з маринаду. Сало слід промокнути паперовим рушником, щоб видалити залишки вологи. В результаті виходять ось такі красиві помаранчеві шматочки.
Тепер приготуємо посипання. Часник очищаємо і трем на дрібній тертці. Якщо любите гостре, то кількість часнику можна збільшити. Змішуємо часник з сумішшю перців (чорний мелений, білий, червоний), додаємо улюблені травички і спеції. Повинен сказати, що приготування присипки - це процес творчий і цілком залежить від ваших уподобань і натхнення. Але якщо не впевнені у виборі спецій, то для першого разу краще обмежитися стандартним набором (перець і часник). А вже потім можна експериментувати)))
Кожен шматочок сала, звареного в цибулинні, натираємо приготовленої сумішшю.
Шматочки сала загортаємо в пергаментний папір, залишаючи на 3-4 години при кімнатній температурі, щоб сало швидше просочилося ароматом часнику і спецій. Потім ховаємо в холодильник для зберігання.
Готове сало, приготоване в цибулинні, тоненько ріжемо і подаємо на стіл. М-м-м, смакота, іноземні хамон відпочивають)))
Сподобався рецепт? Поділися з друзями:
Цю страву варто спробувати
Джерело: http://alcogradus.at.ua |