Скумбрія гарячого копчення: як приготувати смачно в домашніх умовах
Скумбрія - поширена і улюблена багатьма риба. Вона продається в солоному, копченому, замороженому вигляді, а також у вигляді консервів. Вживають її як самостійну страву, використовують для приготування салатів, закусок, бутербродів. Але дуже смачним ласощами вважається скумбрія гарячого копчення. Купити такий делікатес можна практично в будь-якому супермаркеті. Але закоптивши рибку самостійно, ви отримаєте не тільки неповторний смак, але і задоволення від самого процесу копчення.
Склад, користь і калорійність скумбрії гарячого копчення
Скумбрія - морська риба, загону окунеподібних. Має насичений вітамінний і мінеральний склад, вважається дуже корисним продуктом. У рибі міститься велика кількість заліза, магнію, фосфору, кальцію, натрію, йоду. Вітаміни А, РР, D, групи В, жирні унікальні кислоти омега-3, що знаходяться в скумбрії, також не замінні для організму.
Вживання такого продукту позитивно позначається на роботі органів травлення, серцево-судинної системи, сприяє розвитку м'язової і кісткової тканин. Високий вміст білка, який добре засвоюється, просто необхідний для спортсменів і людей, що мають важкі фізичні навантаження.
Риба не відноситься до дієтичних продуктів, тому їсти її краще невеликими порціями. Надмірне вживання копченості призводить до надмірної ваги, проблем з серцем і нирками.
Солити рибку можна двома способами - сухими спеціями або за допомогою маринаду.
Для сухого засолу береться 1 ч. Ложка цукрового піску, 2 ст. ложки солі, трохи чорного перцю меленого. Тушки натерти сухою сумішшю, помістити в емальовану посудину на 3 години. Після, промити водою і видалити зайву вологу паперовими серветками. Риба готова до копчення.
Щоб замаринувати скумбрію (з розрахунку на 1 кг) знадобляться:
2 л води,
3 ст. л. свіжовичавленого лимонного соку,
3 шт. лаврових листки, 6-8 горошин перцю чорного,
цибулиння (невелика жменя),
2-3 зубчики часнику,
200 г солі,
100 г цукру.
Закип'ятити воду, додати в неї всі перераховані компоненти, проварити 5-7 хвилин. Маринад охолодити, залити ним рибку (щоб повністю покрив тушки), залишити в холодильнику на 12 годин. Після, ретельно прополоскати водою і дати підсохнути 2-3 години.
Далі рибку починаємо коптити.
Як коптити скумбрію в коптильні
Копчення риби дуже простий і цікавий процес. Для початку необхідно розвести багаття, на якому буде коптитися риба. Можна скористатися звичайним мангалом.
Потім підготувати коптильню. На дно насипати приблизно 100 г тріски для копчення. Хороший аромат дасть тріска сливи, вишні, черешні, вільхи.
Поверх тріски поставити піддон, в нього буде стікати жир і сік риби. Якщо піддон відсутній, можна підставити тарілку з фольги.
Далі встановлюється решітка для продуктів. Перед тим, як викласти тушки скумбрії на решітку, рекомендується обв'язати їх шпагатом. Тоді в процесі копчення риба не розвалиться.
Після закладки риби, коптильню необхідно накрити щільно кришкою і поставити на вогонь. Коптитися скумбрія буде 40 хвилин.
Після закінчення процесу, вийміть тушки з коптильні і дайте їм постояти на свіжому повітрі 1,5 -2 години. Коли рибка охолоне, можна насолоджуватися смачним делікатесом. Смачного!
Приготування скумбрії гарячого копчення в духовці
Якщо у вас немає коптильні, копчену скумбрію можна приготувати, скориставшись домашньою духовкою. Для цього знадобиться: казан з товстими стінами і кришкою, тріска вільхи, фольга, металева кругла решітка.
приготування:
На дно казана рівномірно насипати жменю тріски.
Зверху тріски покласти фольгу, щоб вийшла тарілочка з бортиками. Проткнути фольгу в декількох місцях голкою.
Над фольгою помістити решітку, де буде коптитися скумбрія.
Викласти на решітку замариновану рибку, закрити казан кришкою. Щоб дим не виходив з-під кришки, можна покласти під неї шматок фольги.
Розігріти духовку до 180⁰С, поставити в неї казан з рибою. Коптити 45 хвилин.
Після, дати страві повністю охолонути в казані. Потім виймаємо ароматний делікатес і приступаємо до дегустації.
Джерело: http://alcogradus.at.ua |