Спиртова настоянка з прополісу для лікування і профілактики
З давніх часів прополіс використовується для профілактики і лікування безлічі захворювань, а якщо цей продукт життєдіяльності бджіл змішати зі спиртом, цілющий ефект зросте в кілька разів. Далі ми розглянемо, як правильно зробити настоянку прополісу на спирту в домашніх умовах, щоб засіб вийшло максимально корисним. Окремо ми поговоримо про застосування отриманих ліків в народній медицині.
Складові:
прополіс - 80 грам;
медичний спирт - 300 мл;
пляшка з темного скла - 1 штука.
Також можна приготувати настоянку прополісу на горілці, замінивши етиловий спирт 0,5 літрами якісної магазинної горілки. Іноді використовують навіть самогон, але це не найкраще рішення, оскільки містяться в самогонку сивушні масла і інші шкідливі домішки можуть нівелювати лікувальний ефект.
Рецепт настоянки прополісу на спирту
1. Очищення. Прополіс-сирець (нагадує пластилін темно-коричневого кольору) витримати 2-3 години в холодильнику, подрібнити на тертці, після чого залити холодною водою. В результаті весь корисний прополіс осяде на дні, в той час як сторонні домішки впливут на поверхню. Через 5 хвилин злити воду і добре просушити очищений прополіс. На даному етапі прибираються непотрібні речовини, тому пропускати очищення не рекомендую.
2. Змішування. Висушений, подрібнений прополіс помістити в ємність зі скла темного кольору. Туди ж додати спирт або горілку, перемішати і герметично закрити.
3. Настоювання. Отриманий еліксир повинен настоюватися в темному приміщенні 2 тижні при кімнатній температурі. Хоча б раз на добу пляшку потрібно інтенсивно струшувати.
4. Фільтрація. Після витримки настойку профільтрувати через марлю і розлити в ємності з темного скла. Засіб готовий до використання.
Далеко від прямих сонячних променів термін придатності домашньої настоянки з прополісу - до 3-х років. Але запасатися засобом на кілька років вперед не варто, для отримання максимального ефекту краще готувати його кожен рік.
Застосування настоянки
Увага! Прополіс на спирту не підходить людям з алергією на продукти бджільництва. При виникненні алергічних реакцій (свербіж, почервоніння шкіри, нежить, набряки, кашель) слід припинити прийом настоянки і звернутися за допомогою до лікаря.
Залежно від ситуації спиртову настоянку прополісу використовують для розтирання або прийому всередину. При вживанні слід пам'ятати, що розбавляти засіб можна тільки чистою водою або молоком, інші напої не підходять.
Дуже важливо правильно розраховувати дозування. Дорослій людині дозволено приймати всередину не більше 20 крапель в день протягом місяця, далі обов'язково зробити перерву на кілька тижнів.
Дозування для дітей: на кожен рік життя дитини додати 5% від норми дорослої людини. Наприклад, якщо дитині 10 років, то в день він може приймати не більше 50% від звичайної дози, тобто 10 крапель.
Прополісовая настойка протипоказана людям, у яких:
індивідуальна непереносимість прополісу;
камені в нирках;
панкреатит;
захворювання печінки і жовчних шляхів.
З метою профілактики засіб застосовують для:
підвищення апетиту;
поліпшення сну;
заспокоєння нервової системи;
загального підвищення тонусу організму.
У народній медицині спиртовою настоянкою прополісу лікують:
грип і простудні захворювання (7-10 днів);
хронічний і гострий бронхіт (до місяця);
підвищений артеріальний тиск;
пневмонії;
туберкульоз (1 місяць);
захворювання шлунково-кишкового тракту.
При хронічних захворюваннях і під час прийому медичних препаратів доцільність використання настоянки прополісу на спирту краще обговорити з лікарем, так як засіб може нівелювати дію деяких медикаментів або стати причиною побічних ефектів.
P.S. Якщо немає бажання робити настоянку самостійно, препарат можна купити в аптеці, причому є різновиди на водній основі, де спирт не використовується.
Джерело: http://alcogradus.at.ua |