Категорії розділу
Мої статті [85]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Рецепт самогону з пшениці

Рецепт самогону з пшениці

Пшеничний самогон виходить дуже м'яким, солодким і по органосполуках перевершує цукровий дистилят в рази. Але працювати з крохмалевмісною сировиною під силу не кожному. Тому в цій статті ви знайдете не тільки рецепти з оцукрювання крохмалю, а й цікавий рецепт пшеничного самогону з цукром, без солоду і ферментів.

Самогон із зародків пшениці і цукру

Безумовно, використовувати зерно в якості основного інгредієнта для приготування дистилятів під силу не кожному. Всі ці затирання, термопаузи, густі браги, парогенератори ... АЛЕ! Якщо освоїв приготування напоїв з крахмаловмісткої сировини, то перед тобою відкриються безмежні можливості і цілий світ унікальних дистилятів. Віскі, бурбон, справжні горілки, ціла плеяда «еліти» на основі зернового спирту. Чи варто починати знайомство по виготовленню самогону з пшениці? Вирішувати вам, але спробувати однозначно варто.

Отже, в цій статті я зібрав три абсолютно не схожих один на одного рецепта. У першому ми будемо використовувати тільки пшеничний солод, у другому - пшеничне зерно і ячмінний солод для його оцукрювання, а ось в третьому ми візьмемо звичайний цукор, але для додання напою зернового характеру ми додамо в сусло зародки пшениці. Заінтригував? Тоді без зайвих слів переходимо до справи!

Самогон з пшеничного солоду без цукру
Багато самогонників вам скажуть, що лише такий рецепт є істинними рецептом пшеничного самогону (хлібного вина, полугара). Благо, у нас вже публікувалося чимало матеріалів про приготування дистилятів з крахмаловмістної сировини. Наприклад, як проростити пшеницю для самогону написано в цій статті (в ній описується процес пророщування ячмінного солоду, але для пшениці він ідентичний). В останній тематичній статті, а саме в рецептах домашнього віскі, розписаний не тільки сам процес оцукрювання солоду, а й інші секрети приготування «живої води».

Детально розписувати весь процес приготування я не буду, але основних аспектів торкнуся, в тому числі і технологію підготовки зеленого пшеничного солоду:

Зерно промити до зникнення сміття, а потім замочити: залити водою 24-26 грС, через 2-3 години воду поміняти, а зерно перемішати, так повторити 3-4 рази.
Дезінфікуємо марганцем: розчином 1 г марганцю в 10 л води заливаємо замочене зерно, чекаємо 15-25 хвилин до зміни кольору марганцівки на коричневий.
Продезінфіковане зерно добре промиваємо під проточною водою і викладаємо на будь-яку відповідну поверхню рівним шаром товщиною 3-6 см. Зверху зерно застилає вологим стерильним полотном.
12 годин зерно ворушимо, полотно змочують, віджимаємо і повертаємо на місце. Стежимо за проростанням зерна: коли паросток досягне розміру 1-3 мм, а корінець 7-12 мм, пророщування можна припиняти.

Пшениця проростає набагато швидше ячменю та інших культур (крім жита). Зазвичай для повного пророщування їй потрібно близько 24-48 годин. При цьому пророщення можна завершити ще раніше, коли корінець досяг довжини 3-5 мм, а паросток тільки надзьобується - кількість ферментів в такому солоді досить для оцукрювання самого себе. Коли солод готовий, його потрібно ще раз продезинфікувати марганцем а потім промити і дати воді стекти. Після цього його можна підсушити під вентилятором пару годин і пускати в хід

Отже, ви прорости пшеницю і отримали зелений солод. Його, як ви пам'ятаєте, потрібно переробити за 3 дні, але просушити його при температурі до 40оС ви отримаєте сухий солод, який може зберігатися до року. Варити солодове молоко з пшеничного солоду краще в пароводяному котлі або на водяній бані, щоб  не пригоріло . Перед цим, зрозуміло, солод потрібно змолоти за допомогою м'ясорубки, блендера, вальцьової млини і т.д.

Пора готувати затор, цукор його і зброджувати:

На 1 кг зеленого або світлого солоду беремо 4 л води. Підігріваємо воду до 71 гр С і повільно всипаємо солод, не забуваючи все добре перемішувати. Головне, щоб не утворювалися грудочки. Для цих цілей добре підходить дриль з насадкою для перемішування фарб і т.д.
Всипавши солод і переконавшись, що ми отримали однорідну масу без грудочок, робимо вимірювання температури. Нам потрібно потрапити в межу 60-65оС. Утеплюємо сусловарочний котел і підтримуємо цю температуру 30-90 хвилин. Кожні 10-15 хвилин сусло потрібно активно перемішувати.
Через 30 хвилин можна починати проводити йодну пробу, але краще почекати 60 хвилин. Зазвичай цього часу вистачає для повного оцукрювання сусла і це видно неозброєним поглядом - верхня його частина повинна значно освітліти. Сусло охолодити до 25-30оС для внесення дріжджів.

.Охолоджувати очукрюванне сусло потрібно максимально швидко. Найкраще це робити за допомогою чилера або помістити сусловарочний котел в ванну з льодом. Коли температура сусла опуститися до 25-30 гр С, в нього потрібно внести заздалегідь підготовлені дріжджі (сухих хлібопекарських потрібно 1-2 г на 1 кг засипу).
Перший день бродить дуже інтенсивно, з рясним піноутворенням. Через 3-5 днів брагу можна переганяти.
Мої думки і посилання на основи дробової перегонки ви знайдете в другому рецепті. Проціджувати брагу від дробини чи ні, вирішуйте самі, адже це залежить від вашого обладнання (якщо є можливість переганяти паром, то краще, звичайно, не проціджувати). Отриманий дистилят можна залишити як є ( Хлібне вино? Пшеничний віскі?), Можна настоювати на дубової трісці або залити в дубову бочку. На пшеничному самогоні з зеленого солоду повинні виходити непогані настойки, наприклад, бородинская або щось в цьому дусі.

Самогон із зародків пшениці і цукру



Джерело: http://alcogradus.at.ua
Категорія: Мої статті | Додав: фазенда (05.27.2019) | Автор: Алкоградус E
Переглядів: 577 | Теги: рецепт самогону з пшениці, пшеничний самогон | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2024uCoz