Секрети приготування якісного самогону з жита
Житній самогон, нерідко іменований хлібною горілкою, ще століття тому був надзвичайно затребуваним напоєм у жителів України, оскільки сировина для його приготування була в кожній селянській хаті. Були часи, коли цей міцний напій, що володіє легкою кислинкою і властивим тільки йому ароматом, був майже забутий.
В наші дні інтерес до хлібної горілки починає відроджуватися. Причиною тому - доступність і дешевизна використовуваних компонентів, а також високу якість її смакових властивостей, незважаючи на деяку складність процесу оцукрювання крахмалосодержащего сировини, яким є жито. Витрати часу повністю себе виправдовують, оскільки в кінцевому рахунку виходить ароматний і якісний алкоголь.
1 Рецепти, що вимагають додавання дріжджів
1.1 Самогон з борошна, солоду і цукру
1.2 Самогон з борошна і солоду
2 Бездріжджовий спосіб приготування
3 Солодова брага (універсальний рецепт)
4 Домашній віскі (імітація)
1.Рецепти, що вимагають додавання дріжджів
Самогон з жита з дріжджами може бути приготований різними способами. У кожному з них використовуються тільки натуральні компоненти.
Самогон з борошна, солоду і цукру
Для самогону, що виготовляється в домашніх умовах, потрібно:
Житнє борошно - 5 кг.
Солод (неферментований) - 1 кг.
Дріжджі - 60 г (пресованих) або 15 г (сухих).
Цукровий пісок - 1 кг.
Вода - 27 л.
Підготовлену муку, засипте в відро або у велику каструлю
Найвідповідальнішим етапом цього способу приготування самогону є процес гарячого оцукрювання сировини, оскільки саме від нього залежить вихід напою. Щоб оцукрювання пройшло успішно, необхідно, періодично звіряючись з показаннями термометри, суворо дотримуватися такого температурного режиму.
Дуже тонкою цівкою влийте гарячу (близько 50 градусів) воду. Щоб уникнути утворення грудок, весь час помішувати вміст каструлі
Поставте каструлю на вогонь, доведіть температуру до 56-60 градусів і підтримуйте її в межах даного діапазону протягом чверті години
Протягом наступних п'ятнадцяти хвилин утримуйте температуру суміші на рівні 61-64 градусів
Доведіть рідину до кипіння і варіть протягом півтора-двох годин, як можна частіше помішуючи кашку, що вийшла і тим самим не допускаючи її підгоряння.
Побачивши, що маса придбала однорідність, зніміть каструлю з вогню і швидко охолодіть до 64 градусів
Поки вона остигає, займіться помелом солоду (можна використовувати як куплений, так і самостійно пророщений). Після цього додайте три літри теплої води і добре перемішайте
Тонкою цівкою влийте суміш солоду і води в остигнувшу кашу, не забуваючи її помішувати
Накрийте каструлю кришкою і протягом двох наступних годин намагайтеся утримувати 63 градуси, помішуючи сусло на рідше трьох разів протягом години.
Пам'ятайте, що при температурі, що перевищує сімдесят градусів, загибель ферментів, що сприяють оцукрюванню крохмалю, неминуча. Якщо це станеться, знову запустити процес буде неможливо.
Щоб звести до мінімуму процес потрапляння патогенної мікрофлори в готове сусло, швидко охолодіть його до 28 градусів, поставивши каструлю в ванну з крижаною водою.
Охолоджене сусло перелийте в бродильно ємність і додайте в неї воду і цукор (на 1 кг цукру потрібно 4 л води)
Внесіть розведені дріжджі і ретельно перемішайте вміст
Встановіть гідрозатвор (можна використовувати гумову рукавичку з одним проколоті пальцем)
Накрийте бутель або поставте її в темне приміщення зі стабільною кімнатною температурою
Тривалість процесу бродіння може скласти від чотирьох днів до двох тижнів (це залежить від дріжджів). Як дізнатися, що брага готова до перегонці? Про це може свідчити:
здування рукавички;
припинення виділення бульбашок з гідрозатвори;
освітлення браги;
відсутність солодощі в смаку (він повинен стати кислувато-гірким).
Переженіть два рази, готовий житній дистилят після змішування з водою повинен відстоятися протягом двох-трьох днів: це сприяє поліпшенню його смакоароматичних властивостей.
Джерело: http://alcogradus.at.ua |